Rok 2016 - 10. výročie založenia spoločenstva Duša fujary, či 1. výročie Znovuzrodenia?

Veru tak, namiesto veľkolepých osláv môžeme oslavovať v malom kruhu 1.výročie Znovuzrodenia nášho spoločenstva. Po minuloročnom pokuse odstrániť z postu predsedu zakladateľa a učiteľa Duše fujary Dušana Holíka vlastne všetko pokračuje v zabehnutých koľajách.Robíme fujarové školy na hru aj výrobu pre domácich aj zahraničných účastníkov, uskutočnil sa 4. Medzinárodný festival a do konca roka ešte chceme nahrať Vianočné CD. Ale všetko mohlo byť inak, keby sme neboli vyhrali dôležitý boj o moc v združení.Možno je to odplata za to, že sme k fujare, ktorá bola v minulosti výsostným hudobným nástrojom mužov, pustili aj ženy.A tak sa aj v našom združení oprášila stará mudrosť" "Za všetkým...hľadaj ženu" Do nášho spoločenstva, ktoré 7 rokov fungovalo bez problémov, ich zrazu prišlo niekoľko a hned po príchode prvej začali problémy.Samozrejme že jednou zo žien, ktoré ovplyvnili dianie v združení, ale aj v mojom živote je aj moja nová láska, ktorú mi asi poslali nebesá, aby som bol chránený pred zlom.Bez nej by už asi bolo všetko inak, lebo po tvrdom útoku niekoľkých žien a chlapov, ktorí im naleteli, neostal v Duši fujary "kameň na kameni" !!!

Z 34 členov, mojich žiakov sa dobrovolne vzdalo členstva viac ako polovica. Moji "priatelia" nedokázali na mimoriadnom Sneme združenia za mňa zdvihnúť ruku a vtedy som pochopil, prečo ma nikto nebránil v predchádzajúcej konfliktnej mailovej komunikácii.Cítil som sa ako Ježiš Kristus, ktorého zradili jeho učeníci...
Keby sme boli tento boj prehrali, bolo by dnes všetko inak.Možno by bola Duša fujary,fujarové školy aj Medzinárodný fujarový festival,ale Dušan Holík, zakladateľ by tam určite chýbal.Určite by som totiž nesúhlasil s tým, čo "nové vedenie" dalo aj do "zápisnice" : Dušan Holík bude umeleckým vedúcim s hlasom poradným... S odstupom času mi je jasné, že takýto nezmysel môže napísať len zverolekár, ktorý napriek vysokoškolskému vzdelaniu nemá jasno v tom, kde je jeho miesto.

Hovorí sa, že čas zahojí všetky rany, ale je isté, že jazvy po útoku sa nikdy nezahoja úplne. Napriek sklamaniu som v tomto ťažkom období stretol lásku, ktorá do môjho života priniesla svetlo a ja som sa prebudil zo zlého sna. S novou láskou sa začína nová etapa "nášho života". A Duša fujary bude pri tom. :-)

Dušan a Duša fujary

Kalendár podujatí

«  
  »
P U S Š P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Spojila nás hudba

Kto je nový

  • vsecap
  • radek.fonfer
  • sarvasova

Sponsored webhosting by WebSupport.sk

TOPlist